מהו אלפי?

ההתמצאות ברשת האינטרנט עשויה להיות די מתסכלת עבור בוגר אוניברסיטה, אז תארו לעצמכם כמה קשה עלולה להיות המשימה עבור בני השש !
"אלפי", אתר האינטרנט לילדים הגדול ביותר ברשת, פותח כדי שלראשונה בחייהם, בני 3-8 יוכלו בקלות ובבטחה לחוות את כל מה שיש לעולם הסייברספייס להציע להם.

"אלפי" הוא מגרש משחקים וירטואלי מהנה, נגיש וחינוכי המלא בסיפורים אינטראקטיביים, משחקים והפעלות שונות. הוא תוכנן בהנחיית וועדה מייעצת של פסיכולוגים ומחנכים בעלי שם עולמי, והביא למהפכה באופן שבו ילדים לומדים ומשחקים ברשת.

"אלפי" הינו אתר נוח לשימוש ומהנה - הממשקים של אלפי הם גראפיים לחלוטין. הגראפיקה הצבעונית והמונפשת, בשילוב עם השימוש המרובה בצלילים ובדיבוב, הופכים את השימוש ב"אלפי" לקל ביותר עבור ילדים צעירים, ואפילו לאלה שעדיין אינם יודעים לקרוא.

"אלפי" מציע לילדים מאות פעילויות מרתקות, שעוצבו במיוחד כדי לגרות ולרתק מוחות צעירים. כאן יכולים ילדים לגלוש ולשחק כשהם מלווים בכל עת בדמויות חברותיות, פעילות והרפתקניות - אלפי וחבריו.

"אלפי" אינו רק אתר בידורי; זוהי סביבה חינוכית, ייחודית ודינאמית. מרכזי הפעילות שלנו עוצבו על מנת לאתגר ילדים ולהניע אותם ללמוד.

מהו תפקידה של הוועדה המייעצת של אלפי?

הוועדה המייעצת הוקמה כדי לספק הדרכה ופיקוח מתמשכים על תהליכי העיצוב והפיתוח של אלפי. בהיותה מורכבת מצוות בינלאומי של מומחים מובילים בהתפתחות הילדים ובחינוך, הוועדה ממלאת תפקיד חשוב בהפיכת החזון של אלפי למציאות.
חברי הוועדה, בהנהגת יו"ר איריס לווין, פרופסורית בעלת שם בתחום החינוך והתפתחות האדם מאוניברסיטת תל אביב, מוסיפים לאלפי תכנים חשובים, ומציעים משוב ועצות. הפניה לוועדה מתבצעת על בסיס קבוע על מנת להבטיח שאלפי ישמור על מטרותיו כאתר המקיף ביותר ברשת לילדים צעירים. היועצת החינוכית של אתר "אלפי" ישראל היא דר' עדה בקר, יועצת חינוכית התפתחותית ומרצה בסמינר הקיבוצים ובאוניברסיטת תל אביב.

כיצד מאורגן אלפי?

אלפי מחולק לשמונה מרכזים עיקריים, המלאים בתכנים מקוריים, שתוכננו על מנת לחנך, לבדר ולעודד חקירה והתנסות.

הקטר המוכשר הוא המקום המושלם עבור ילדים ללמידת אותיות האלף-בית והספרות. בחטיבה זו ימצאו ילדים גדולים יותר פעילויות מרתקות בעלות מוקד לימודי: צורות גיאומטריות, יחסים מרחביים, מושגי זמן, ועוד רבים אחרים.

בשיגעון המוסיקה, יכולים הילדים לנגן בכלים מוסיקליים שונים, להקליט את מנגינותיהם ולהאזין למה שיצרו בעצמם.

סיפורים פה לוקח את הילדים לאין ספור הרפתקאות קסומות עם אלפי. כאן, יכולים הילדים לקחת חלק בסיפורים אינטראקטיביים, העוסקים בנושאים רלוונטיים לחייהם בדרך מהנה.

בפינת היצירה יכולים ילדים לתכנן את יצירות המופת המקוונות שלהם בעצמם. ההזדמנויות לביטוי יצירתי הם אינסופיות בסטודיו לאומנות וירטואלית.

המועדון נותן תחושת קהילה ומטפח מיומנויות חיברות ותקשורת. מהמועדון יכולים הילדים לשלוח כרטיסי ברכה מונפשים לחבריהם.

פינת ההפתעות מציעה לכם הנאה מובטחת. ילדים יכולים לשוב למרכז זה בכל יום ולמצוא בדיחות חדשות והפתעות מדליקות.

ושום ילד - או כל מי שאי פעם היה ילד - לא ירצה להחמיץ את המשחקים שבמשחקיה של אלפי. משחקים חמודים ידאגו להעסיק אתכם בשעות ה"משעמם לי".

הקליק המדליק - חטיבה זו היא השער של אלפי לאינטרנט. הממשקים הגראפיים וההסברים הקוליים מאפשרים אפילו לגולשי הרשת הצעירים לאתר בהצלחה אתרים בכל נושא המעניין אותם.


בעזרת הפורמט החזותי, אפילו ילדי טרום בית ספר יכולים בקלות להתמצא בין ים הקישורים המותאמים לילדים, שכולם נבחרו בקפידה על ידי צוות של מחנכים, כדי להבטיח שהם בטוחים, נאותים ומושכים לילדים.


 | 
ברוכים הבאים לאי של אלפי
 | 
Copyright © ALFY Israel and/or licensor ALFY, Inc. All rights reserved  |  הצהרה משפטית  | 

הלומדות ב"אלפי" נבנו בצורה שתאפשר לילדים למידה תוך כדי משחק, הן מתמקדות בפיתוח מיומנויות חינוכיות כגון: שפה ,קריאה, אורינות, חשבון, מספרים, מניה, מיון ופתרון בעיות, הגיון, העולם סביבינו, גאוגרפיה, שפות, אנגלית לילדים, יצירה ואומנות. באלפי מאות הפעלות, משחקים לילדים, לומדות, סיפורים, פאזלים ועוד.
"אלפי" מתוכנן כך שגם ילדים שאינם יודעים לקרוא, יוכלו לשחק בכל משחק, בכל פעילות ולהפעיל כל לומדה (משחק, סיפור, סרטון וכדומה) בצורה עצמאית . המשחקים מלווים בקריינות. בשפה העברית והסיפורים אף מנוקדים בכתיב מלא . הגלישה באלפי מאופיינת כגלישה משפחתית, הורים, ילדים, סבים, סבתות יחדיו.אלפי הינו אתר חינוכי, לימודי הפונים לילדים בגילאי 9-3 .